Menu strony
Różne

Dane kontaktowe

Ramlewo
78-120 Gościno
OSP.Ramlewo@gmail.com

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

WSPÓŁPRACUJEMY:


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Rywalizacje Ochotniczej Straży Pożarnej w Ramlewie

XXXIX OTWP 2016


23.04.2016r.
Do tegorocznych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z naszej jednostki zgłosiły się dwie osoby, druhna Natalia Grudkowska oraz druh Kacper Maszczak. 22 marca oboje rywalizowali z około trzydziestoma osobami w swojej szkole, rozwiązując test składający się z 25 pytań zamkniętych i otwartych. Oboje również zajęli ex aequo pierwsze miejsce, lecz regulamin stanowi o wyłonieniu jednego uczestnika do eliminacji powiatowych. Po trudnych dogrywkach zwyciężył druh Kacper.
2 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Kołobrzegu miały miejsce eliminacje powiatowe podzielone na trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Tam, nasz druh Kacper wykazując się swoją wiedzą na temat pożarnictwa, zajął pierwsze miejsce w grupie trzeciej i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, razem z Kacprem Tekiel z grupy pierwszej reprezentującym Dygowo oraz z Grzegorzem Wojewódzkim z grupy drugiej reprezentującym Gorawino
23 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Połczynie Zdroju odbyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Do rywalizacji stanęli laureaci z każdego powiatu województwa zachodniopomorskiego w trzech grupach wiekowych. Po rozwiązaniu testu druh Kacper zajął drugie miejsce, lecz na tym szczeblu turnieju oprócz testu jest jeszcze odpowiedź ustna. Po zapoznaniu się z pięcioma pytaniami na które jest przeznaczone
5 minut, staje się przed komisją i udziela odpowiedzi. Jako debiutant na szczeblu wojewódzkim druh Kacper ostatecznie zajął
IV miejsce, ustępując jedynie weteranom turnieju i doświadczonym, kilkukrotnym uczestnikom finałów krajowych.

Zobacz Zdjęcia
fot. Marcin Tekiel

KM

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2014


ZWYCIĘSTWO!!!

07.06.2014r. Po kilku latach przerwy zawody sportowo-pożarnicze znów powróciły na boisko w Robuniu. Nasza impreza pokryła się ze szkolnym "Festynem Rodzinnym". Tegoroczne zawody trochę różniły się od poprzednich, między innymi tym, że Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze biegły "na sucho", to znaczy, że ćwiczenie bojowe wykonywały bez podania prądów wody. Tradycyjnie pierwszym zadaniem była sztafeta pożarnicza, rozpoczęły ją dziewczęta młodsze z OSP Gościno, koleni byli chłopcy młodsi OSP Gościno, następnie dziewczęta starsze OSP Ramlewo, a dalej seniorzy OSP Gościno, OSP Robuń, OSP Ramlewo, OSP Wartkowo. Nasza żeńska drużyna uzyskała równy czas 80 sekund, bez punktów karnych, a nasi seniorzy 71 sekund, również bez punktów karnych. Ćwiczenie bojowe wykonywane było w tej samej kolejności. Czas naszych dziewczyn to 43 sekundy, bez punktów karnych, a czas seniorów to 53 sekundy, bez punktów karnych. Po podsumowaniu czasów i punktów karnych wszystkich drużyn wyniki mają się następująco:
Seniorzy:
I miejsce OSP Ramlewo
II miejsce OSP Robuń
III miejsce OSP Gościno
IV miejsce OSP Wartkowo

MDP dziewcząt starszych:
I miejsce OSP Ramlewo

MDP dziewcząt młodszych:
I miejsce OSP Gościno

MDP chłopców młodszych:
I miejsce OSP Gościno

Wszystkim drużynom dziękujemy za zabawę i godną rywalizację. W tym roku zawody powiatowe organizowane są dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w miejscowości Dygowo dnia 14.06.2014r. Młodym adeptom pożarnictwa życzymy powodzenia.

Zobacz Zdjęcia
fot. Magdalena Krystyniak

KM

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2013


15.06.2013r. Sobota, godzina 14, słońce grzało i rozświetlało płytę Gościńskiego stadionu miejskiego, na którym po raz trzeci uczestniczyliśmy w zawodach sportowo-pożarniczych. Tym razem były to eliminacje na szczebel powiatowy dla drużyn seniorów, których łącznie było 4 plus 2 MDP dziewcząt. Po oficjalnym otwarciu zawodów, dowódcy dróżyn losowali kolejność w jakiej będą startować w sztafecie i „bojówce”. Nasze młodsze dziewczęta startowały jako pierwsze natomiast panowie seniorzy zamykali stawkę. Obu naszym ekipom sztafeta udała się pozytywnie. Niestety błędy zawodniczek MDP spowodowały niezaliczenie ich ćwiczenia bojowego lecz seniorzy wykonali je perfekcyjnie chociaż z czasem troszke gorszym od rywali. Dziewczęta po chwili odpoczynku, za zgodą sędziego wykonały „bojówkę” drugi raz, chociaż i tak zdobyty czas nie był już punktowany. Udowodniły tym, że ich treningi nie poszły na marne, a to wcześniejsze to tylko przypadek. Po zsumowaniu punktów nagrody za poszczególne miejsca otrzymali:

Seniorzy:
I miejsce OSP Wartkowo
II miejsce OSP Gościno
III miejsce OSP Ramlewo
IV miejsce OSP Robuń

MDP dziewcząt:
I miejsce OSP Wartkowo
II miejsce OSP Ramlewo

Dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz gratulujemy zwycięzcą i życzymy powodzenia na zwodach powiatowych, które odbędą się już 22 czerwca również w Gościnie.

Zobacz Zdjęcia
fot. Patrycja Kraska

KM

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze 2012


23.06.2012r. Po wygranej w Gościnie i po wielu treningach z doświadczonymi strażakami z Wartkowa udaliśmy się wraz z nimi i ich młodzieżową drużyną dziewczęcą do Ustronia Morskiego na eliminacje powiatowe. Poprzeczka dla nas była postawiona wysoko. Byliśmy pełni motywacji i gotowi do boju. Startowaliśmy jako jedna z 6 drużyn MDP. Zmagaliśmy się w sztafecie 7 x 50 metrów i ćwiczeniu bojowym. Czas jaki osiągnęliśmy był bardzo zadowalający lecz kilka punktów karnych dopełniło swego. Klasyfikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii chłopców starszych wygląda następująco:

I miejsce OSP Ustronie Morskie
II miejsce OSP Rusowo
III miejsce OSP Rymań
IV miejsce OSP Siemyśl
V miejsce OSP Wrzosowo
VI miejsce OSP Ramlewo

Serdeczne gratulacje składamy wszystkim drużynom, a szczególnie MDP Wartkowo, która zajęła pierwsze miejsce. Dziękujemy strażakom z Wartkowa za cierpliwość i przygotowanie nas do tych zawodów.

Zobacz Zdjęcia

KM

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2012 i pożyczenie wozu


02.06.2012r. W sobotnie popołudnie, po raz drugi, uczestniczyliśmy w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Po raz pierwszy zaprezentowała się nasza młodzieżowa drużyna dziewcząt. Po wykonaniu sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego na podium stanęły, w grupie starszej mężczyzn:

I miejsce – OSP Wartkowo
II miejsce – OSP Gościno
III miejsce – OSP Ramlewo
IV miejsce – OSP Robuń

Nasi chłopcy z MDP nie mieli przeciwników dzięki czemu bez względu na wynik czasowy uzyskali pierwsze miejsce. W grupie młodszych dziewcząt wygrała jednostka OSP Wartkowo natomiast Ramlewskie dziewczęta były drugie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Warto również dodać, że 23 czerwca odbędą się powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Ustroniu Morskim, na które pojadą dziewczęta z Wartkowa i chłopcy z Ramlewa. Wieńczącym zawody wydarzeniem było symboliczne pożyczenie lekkiego wozu bojowego (GLM) marki Żuk z jednostki OSP Wartkowo dla jednostki OSP Ramlewo.

Zobacz Zdjęcia

KM

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2011


11.06.2012r. W sobotę po raz pierwszy w historii nowej jednostki OSP Ramlewo byliśmy członkami gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Gościnie. Rywalizowaliśmy z jednostkami z Wartkowa i Gościna. Zmagaliśmy się w takich konkurencjach jak sztafeta z przeszkodami np. płotek, rów, slalom, ściana czy równoważnia oraz w ćwiczeniu bojowym polegającym na zbudowaniu linii ssawnej, głównej i dwóch linii gaśniczych oraz podaniu prądu wody i wykonanie rozkazu jakim jest obrócenie tarczy i strącenie pachołków. Po zaciętej ale i sprawiedliwej rywalizacji wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - OSP Wartkowo
II miejsce - OSP Gościno
III miejsce - OSP Ramlewo

Młodsza drużyna chłopców, bezkonkurencyjnie zajęła pierwsze miejsce lecz nie weźmie udziału w zawodach powiatowych gdyż w tym roku odbędą się zawody powiatowe dla seniorów. Drużyny młodzieżowe będą musiały postarać się w przyszłym roku.

KM